Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Ukończył wyższą uczelnię CBS w Kopenhadze - ze stopniem Master of Science - specjalizacja stosunki międzynarodowe. Od 2008 roku związany z branżą wiatrową. Jest ekspertem w zakresie integracji sieci elektroenergetycznych i systemów wsparcia. Reprezentant branży energetyki wiatrowej w licznych konsultacjach, grupach roboczych i rozmowach z innymi uczestnikami rynku energii w Polsce i EU. W Polskim Stowarzyszeniu Energetyki Wiatrowej pracuje od 2009. Od lipca 2019 roku jest prezesem Fundacji RE-Source Poland Hub, od 2024 r. prezesem Fundacji Wind Industry Hub, wspierającej rozwój łańcucha dostaw dla energetyki wiatrowej w Polsce. Kieruje PSEW, które obecnie jest jedną z najbardziej skutecznych organizacji działających w Polsce na rzecz rozwoju energetyki wiatrowej, zarówno lądowej jak i morskiej. Skupia kluczowe firmy działające na rynku energetyki wiatrowej w Polsce i za granicą: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni oraz poddostawców.
Posiada doświadczenie w koordynacji projektów dofinansowanych NFOŚiGW:
- Konferencja i targi PSEW 12-14.04.2011 – dofinansowanie ok. 70 tys.
- Ogólnopolska Kampania informacyjno-edukacyjna „Dobry wiatr dla regionów” – dofinansowanie ok. 247 tys. Dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w okresie od kwietnia 2014 r. do czerwca 2015 r. została przeprowadzona ogólnopolska kampania „Dobry wiatr dla regionów”. „Dobry wiatr dla regionów – ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna” to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości i akceptacji społecznej wobec energetyki wiatrowej wśród polskiego społeczeństwa. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę udostępnienia wysokiej jakości, rzetelnych informacji, zarówno o zaletach jak i realnych ograniczeniach technologii pozyskiwania energii odnawialnej, co w rezultacie pozwoli zbudować świadomość i zaufanie społeczeństwa do niekonwencjonalnych i niskoemisyjnych źródeł energii. Inicjatywa, dofinansowana ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zakłada dotarcie do wielu grup odbiorców: liderów i aktywistów ogólnopolskich organizacji pozarządowych, pracowników administracji publicznej, w tym także administracji pozarządowych, przedsiębiorców i przedstawicieli inwestorów oraz twórców opinii publicznej, w tym dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, prawników, nauczycieli oraz do szeroko rozumianego społeczeństwa.
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, dysponując szerokim doświadczeniem w organizacji ogólnopolskich wydarzeń branżowych oraz promowaniu dobrych praktyk w odniesieniu do odnawialnych źródeł energii, podjęliśmy się realizacji projektu mającego na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa i stworzenie dostępu do wszelkich, niezbędnych informacji i narzędzi, mogących rozstrzygnąć wątpliwości wokół energetyki wiatrowej.
- Ogólnopolska kampania „Płyniemy z wiatrem” realizowana w 2023-2024 roku. W ramach działań edukacyjnych koordynował jako ekspert merytoryczny działania edukacyjne: scenariusze lekcji dla szkół podstawowych, pomoce edukacyjne oraz specjalne filmy, w których ambasadorowie omawiają najważniejsze zagadnienia związane z energetyką wiatrową. Łączny zasięg działań prowadzonych w ramach kampanii sięgnął ponad 21 milionów ekspozycji. Internetowe działania w ramach kampanii odbiorcy mogli śledzić między innymi na Facebooku, YouTube, TikToku i Instagramie, gdzie materiały obejrzano ponad 3 miliony razy; w ramach kampanii bannerowej, która wygenerowała niemal 4,5 miliona wyświetleń oraz w dedykowanej zakładce na stronie internetowej PSEW, którą wyświetlono ponad 10 000 razy. Kampania prasowa dotarła do ponad 450 tys. osób w druku i 250 tys. osób w Internecie. Spoty w telewizji obejrzało niemal 5 milionów telewidzów, a reklamy radiowe uzyskały 800 tys. odbiorców.